Producenci

Aqua-trend Level automatic v2 Zobacz większe

Aqua-Trend Level automatic v2

Nowy

Automatyczna dolewka Levelautomatic V2 to nowa, ulepszona wersja tej najbardziej popularnej w Polsce automatycznej dolewki.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

219,00 zł

Więcej informacji

W nowym Levelautomaticu wprowadzonych zostało klika zmian, które wpłynęły na jeszcze większą niezawodność a także sprawiły że urządzenie zyskało nowy, ciekawy design.


Jedną z podstawowych zmian jest zastosowanie praktycznego, niezawodnego uchwytu czujników poziomu, tym razem mocowanego na krawędzi zbiornika. Uchwyt daje ogromny zakres regulacji umożliwiający stosowanie urządzenia w zbiornikach w których poziom wody od krawędzi wynosi od 4,5cm do 30cm.


Opis urządzenia:

Automatyczna dolewka Levelautomatic V2 to urządzenie, które służy do utrzymywania określonego poziomu wody w zbiornikach wodnych. Urządzenie wyposażone jest w dwa niezależnie działające czujniki pływakowe z których jeden odpowiedzialny jest za pomiar poziomu wody i sterowanie np. pompą, elektrozaworem itp., drugi natomiast nadzoruje pracę pierwszego czujnika i rozłącza urządzenie w przypadku niezadziałania pierwszego czujnika. Urządzenie wyposażone jest w gniazdo elektryczne, do którego podłącza się pompę, elektrozawór itp.


Opis działania:

Urządzenie załącza np. pompę w chwili gdy poziom wody obniży się poniżej określonego, stan ten sygnalizowany jest zaświeceniem się żółtej diody na panelu urządzenia. Po uzupełnieniu wody w zbiorniku, pompa dopełniająca zostaje wyłączona a żółta dioda gaśnie. Urządzenie wyposażone jest w układ zwłoki czasowej, który eliminuje nadmiernie częste załączanie pompy lub elektrozaworu w przypadku np. falowania wody na powierzchni zbiornika.

Gdyby czujnik pływakowy uruchamiający z jakichś powodów nie zadziałał (np. został zablokowany przez ślimaka, osady itp.) to w momencie podniesienia się poziomu wody o 4cm od ustalonego, zadziała czujnik pływakowy awaryjny, który rozłączy urządzenie i zasygnalizuje awarię poprzez zaświecenie czerwonej diody na panelu.


Dioda zielona świecąca się na panelu urządzenia sygnalizuje gotowość do pracy.

Dane techniczne:
Napięcie zasilania: 230VAC 50/60Hz
Zużycie energii: max 5W
Maksymalne obciążenie : 300W
Wymiary: wys. 45mm x szer. 70,9mm x dł. 120,5mm

Produkty powiązane