Producenci

Ekologiczna skała Real reef rock 1kg

Nowy

Real reef rock to ekologiczna skała wytwarzana ręcznie z całkowicie naturalnych surowców, porowata, z wieloma szczelinami, wolna od niepożądanych alg, pasożytów i wszelkich szkodników. Produkowana w USA, stanowi doskonałą alternatywę dla żywej skały.

Więcej szczegółów

53,00 zł

Więcej informacji

Real reef rock tworzona jest z różnych rodzajów mineralnego kruszywa i piasku. Bogata jest w węglan wapnia CaCO3 (82-85%), który jest podstawowym składnikiem szkieletów korali. Pozostałe 15-18% to minerały i pierwiastki takie jak: magnez, stront i żelazo. Wszystkie składniki łączone są ze sobą naturalnym spoiwem wapniowym,  nie używa się żadnych chemicznych czy syntetycznych żywic epoksydowych czy klejów. Fiolet, róż i czerwień naśladujące kolor prawdziwych alg wapiennych uzyskiwane są dzięki nietoksycznym, naturalnym pigmentom. Ten barwnik oparty na wodzie nie jest farbą! Proces wyrobu skały strzeżony jest patentem.

Powody, dla których warto użyć Real reef rock:

- Brak negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne raf

- Wykonana w 100% z naturalnych, bezpiecznych dla mieszkańców akwarium składników

- Zrobiona z tego samego budulca co żywa skała

- Wolna od alg, pasożytów i wszelkich szkodników

- Cechuje ją duża porowatość, ma różne kształty i kolory alg wapiennych

- Ma doskonałe właściwości buforujące

- Utrzymuje na dobrym poziomie alkaliczność i wapń

- Pomaga w utrzymaniu stabilnego pH

Skały Real reef rock nie należy moczyć w wodzie RO/DI!!!

Jeśli chcesz zobaczyć piękny zbiornik z koralami sps, w którym cała żywa skała została zastąpiona Real reef rocks, zajrzyj na profil FB naszego sklepu