Producenci

Promocje

Nowe produkty

Marine Mycosidol (20 kapsułek) Zobacz większe

Colombo Marine Mycosidol (20 kapsułek)

Nowy

Wyjątkowo skuteczny, a zarazem bardzo łagodny preparat zwalczający cyjanobakterię.

Więcej szczegółów

69,00 zł

Więcej informacji

Dawkowanie: 1 kapsułka na 25L wody akwariowej. Otwórz kapsułkę, wsyp proszek do akwarium. Zadbaj o dobre natlenienie wody. Kapsułki zrobione są z żelatyny, będą więc chłonąć wilgoć. Jeśli przez przypadek kapsułki wpadną do wody, spowodują drobne zmętnienie, które nie jest jednak szkodliwe. Ustalając pojemność zbiornika odejmij od całkowitego litrażu (dł x szer x wys) ok. 10-30% w zależności od ilości skały, piachu i obsady zwierząt. Dla skuteczniejszego działania preparatu wyłącz odpieniacz na 2-3 godziny.

Przed kuracją należy wyjąć z systemu węgiel aktywowany, gdyż ten usuwa wszelkie leki z wody, odłączyć lampę UV i ozon.. W czasie kuracji zaleca się użycie jakiejś filtracji mechanicznej, np. waty filtracyjnej. Gdy cyjanobakteria zniknie, trzeba usunąc watę i włożyć świeży węgiel, aby pozbyć się resztek preparatu leczniczego. Po dwóch tygodniach od zakończenia kuracji należy powrócić do regularnych podmian wody.

Jednorazowa kuracja Mycosidolem zwykle usuwa cyjanobakterię w ciągu tygodnia. Jeśli to konieczne, kurację można powtórzyć po dwóch tygodniach. Przed ponowną kuracją zaleca się podmianę 25-50% wody.

Preparat powinien być chroniony przed gorącem, światłem i wilgocią, powinien być przechowywany w pudełku.

Opakowanie wystarcza na przeprowadzenie kuracji 500L wody

Nie używaj Mycosidolu w tym samym czasie razem z innym produktem leczniczym!

film